Eseménynaptár

Eseménynaptár

A TANÉV HELYI RENDJE
2019. szeptember  
09. 01. vasárnap 16 óra Veni Sancte
Szentmise és utána tanévnyitó ünnepség.
09. 02. hétfő Első tanítási nap – Első órák igazgatói és osztályfőnöki órák.
Alsósok egész nap az osztályaikkal vannak. Felsősök: első 3
óra of., a 2. óra igazgatói a tornateremben.
Étkezési rend kialakítása
09.09. hétfőtől Angol ovi helyben indul.
Szakkörök és felvételi előkészítők szervezése, elkezdése
09. 13. péntek Szülői értekezletek, felsősöknek 16.30-tól igazgatói értekezlet
a Terézia teremben, utána az osztályokban. Alsósok önállóan.
09. 15. vasárnap Osztálymise 2. évf. Iskolatáskák megáldása
09. 22. vasárnap
          -
09. 25. szerda
Nincs tanítás.
09. 28. szombat Szt. Gellért-nap Szegeden:
Lelkinap a 7. és 8. évfolyam számára.
09.29. vasárnap Osztálymise 4. évfolyam
2019. október  
10. 04. péntek Teremtés ünnepe. Az 1. évfolyam befogadó ünnepsége
Nyelvvizsga
10. 06. vasárnap Osztálymise 3. évfolyam
10. 07. hétfő Október 6-i megemlékezés (rádiós megemlékezés)
10. 07-11. hétfő du. -
péntek de.
Ebédfizetés
10. 12. szombat Családi nap
Számozott tanítási nap december 20. helyett
10. 13. vasárnap ÖNKORMÁNYZATI VÁLASZTÁS
10. 18. péntek Pályaválasztási szülői értekezlet 5-8. osztályosoknak és az
érdeklődő hetedikeseknek.
A makói középiskolák képviselőinek meghívása.
Rózsafüzér öt nyelven a templomban
10. 20. vasárnap Osztálymise 5. évfolyam
10. 22. kedd? Október 23-i műsor
10. 25. péntek Halottak napi szentmise (rövidített órák)
Iskolai fogadóóra. A diákok ebéd után hazamennek (ügyelet
biztosítása 16 óráig).
  Papírgyűjtés megszervezése.
10. 28 - 10. 31. Őszi szünet
2019. október 28. - 2019. október 31.
(a szünet előtti utolsó tanítási nap október 25. péntek, a szünet utáni első tanítási nap november 4. hétfő)
2019. november  
11. 09. szombat
(számozott tanítási
nap dec. 7. helyett)
Pályaorientációs nap a felső tagozatosok részére
11. 10. vasárnap Osztálymise: 6. évfolyam
11. 11, 15. hétfő du.-
péntek de.
Ebédfizetés
11. 14. csütörtök Angol nyelvű mise, Boldog Terézia anya ünnep
11. 23. szombat
számozott tanítási nap
Szent Erzsébet jótékonysági gála
11. 24. vasárnap Osztálymise: 7. évfolyam
11. 30. szombat 16 ó Kézműves foglalkozás: koszorúkészítés
Fakultatív program
18 ó Adventi gyertyagyújtás, közös mise, koszorúk megáldása
– egész iskolának
2019. december  
12. 01. vasárnap Advent 1.
12. 02. hétfő Lelkinap 1-6. évfolyam részére, a 7-8. évfolyam nem jön iskolába
12. 06. péntek Jön a Mikulás!
Nyelvvizsga
12. 06. péntek 8. évfolyamos diákok jelentkezése központi írásbeli felvételi
vizsgára
12. 07. szombat Munkanap (december 24. helyett). Ledolgozzuk november 9-én.
12. 08. vasárnap Advent 2.
Osztálymise: 1. évfolyam
12. 09., 13. hétfő du.-péntek de. Ebédfizetés
12.12. csütörtök Luca-napi ovis délután
(az alsó tagozatosok ebéd után hazamennek)
12. 14. szombat Munkanap
(December 27. helyett)
12. 09-től téli szünetig folyamatosan A 2-3. évfolyamosok betlehemes műsorokkal látogatják a szociális otthonokat és a kórházakat.
12.15. vasárnap Advent 3.
12.19. csütörtök Karácsonyi szünet előtti utolsó tanítási nap.
6 órakor iskolai rorate szentmise.
Iskolai karácsonyi ünnepség
(A pásztorjáték december 25-én a 9 órás szentmisén is előadásra kerül.)
Testvérosztályok találkozása
A diákok ebéd után hazamennek (ügyelet biztosítása 16 óráig)
12. 20. péntek SZIGNUM munkatársak lelkinap
12. 25. kedd 4. a-b osztály előadásában pásztorjáték a 9 órás szentmise keretében
12. 20 - 01.03. Karácsonyi szünet 2019. december 20. péntektől 2020. január 3-ig (péntek) tart.
A szünet utáni első tanítási nap: január 6.
December 20. Ledolgozott nap (Családi nap)
2020. január  
01. 06. hétfő Iskolai szentmise, házszentelés, utána rövidített órák
01. 13., 17. hétfő du., péntek de. Ebédfizetés
01. 14. kedd
és
01. 15. szerda
Házi versmondó verseny az alsó tagozat számára
01. 18. szombat Központi írásbeli felvételi vizsgák 9. évfolyamra (10 órakor)
01. 19. vasárnap Osztálymise: 2. évfolyam
01. 22. szerda Magyar kultúra napja
Összekötve az ökumenikus imahéttel.
01. 22. szerda Félévi osztályzatok lezárásának határideje
Pótló központi írásbeli felvételi (14 órakor)
01. 23. csütörtök A szorgalmi idő első félévének vége
14 ó osztályozó értekezlet.
A diákok ebéd után hazamennek (ügyelet biztosítása 16 óráig)
01. 26. vasárnap  
01. 31. péntek Szülői értekezlet és fogadó óra
2020. február  
02. 02. vasárnap Osztálymise: 1. évfolyam
02. 03. hétfő Balázsáldás
02. 05. szerda Félévet záró tantestületi értekezlet
02. 06. csütörtök A központi írásbeli felvételi vizsgák eredményeinek
  közzététele
02.07- 08. péntek-szombat Nyelvvizsga
02. 09. vasárnap
02. 10., 14. hétfő du., péntek de. Ebédfizetés
02. 11. kedd felsős szavalóverseny
02. 16. vasárnap Osztálymise: 3. évfolyam
02. 19. szerda Jelentkezési lapok továbbítása a középfokú intézményekbe
02.20-21. csütörtök-péntek Alsós és felsős farsang
02. 25. kedd Megemlékezés a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatairól
(rádiós megemlékezés)
02. 26. szerda Hamvazószerda Hamvazószerda
Közös iskolai szentmise, hamvazkodás, rövidített órák
2020. március  
03. 01. vasárnap Osztálymise: 4. évfolyam
03. 04. szerda Munkaértekezlet
03. 05-15. Városi szavalóversenyeken való részvétel
03. 06. péntek Péntekenként, Passióra való felkészülés, 3-5 perc az iskolarádióban, 1. óra utolsó 5 percében
03. 09., 12. hétfő du., csüt. de. Ebédfizetés
03. 13. péntek 8 ó Iskolai március 15-i ünnepség, rövidített órák
03. 15. vasárnap Nemzeti ünnep
03. 16. hétfő A középfokú iskolák nyilvánosságra hozzák a jelentkezők felvételi jegyzékét
03.19. csütörtök 18.00 Apák napi szentmise és köszöntés
Alsós munkaközösségi értekezlet
03. 19-20. csütörtök-péntek A tanulói adatlapok sorrend módosítási lehetősége
03. Tesz-Vesz-Tavasz
03. 22. vasárnap Osztályszentmise: 5. évfolyam
03. 26. csütörtök Ki mit tud? Művészetek.
03. 29. vasárnap Osztályszentmise: 6. évfolyam
2020. április  
04. 03. péntek Iskolai fogadóóra.
04. 05. vasárnap Virágvasárnap
04. 06. hétfő du., 17. péntek de. Ebédfizetés
04. 07. kedd Tavaszi szünetet megelőző nap: Közös iskolai szentmise, Passió, testvérosztályok találkozása
Föld napja
04. 08-04.14. Húsvéti szünet
Április 8. – április 14.
Április 8. Tanítás nélküli munkanap
(Szünet előtti utolsó tanítási nap április 7. kedd, szünet utáni első tanítási nap április 15. szerda)
04. 15. szerda Költészet napja
04.17-18. péntek-szombat Nyelvvizsga
04. 23. csütörtök Felsős nyílt nap
04. 26. vasárnap Osztálymise: 7. évfolyam
04. 30. csütörtök 8. évfolyam végleges felvételi eredménye
2020. május
05. 01. péntek Munkaszüneti nap, Munkás Szent József ünnepe
05. 03. vasárnap Anyák napja (ünnepség templomban a második évfolyam előadásában 9 órakor)
05.04-08. hétfőtől péntekig Erasmus találkozó –Iskola határok nélkül (EWB)
05. 08. péntek Boldog Terézia anya nap – zarándoknap az iskolaközösség számára, melyre a szülőket, nagyszülőket is hívjuk.
05. 11-15. hétfő du. – péntek de. Ebédfizetés
05. 13. szerda Angol célnyelvi mérés 6. a és 8. a osztályokban
05. 17. vasárnap Osztálymise: 8. évfolyam
05. 20. szerda Idegen nyelvi mérés 6. b és 8. b osztályokban
05. 23. szombat Egyházmegyei Zarándoklat és Találkozó
05. 24. vasárnap Mennybemenetel ünnepe
Elsőáldozás Osztálymise: 3. évfolyam
05. 27. szerda Kompetenciamérések
A 4. évfolyamon helyi, 6. és 8. évfolyamon országos mérés olvasás-szövegértés, matematika területeken
Alsó tagozaton matematika és szövegértés év végi felmérő
05. 28. csütörtök Pünkösd előtti nyelveken szólás miséje 1. órában – Angol nyelvű szentmise
05. 31. Pünkösdvasárnap  
2020. június 1. Pünkösdhétfő
06. 04. csütörtök Nemzeti összetartozás napja (rádiós megemlékezés)
06. 07. vasárnap  
06. 08. hétfő du. Ebédfizetés
06. 09. kedd de. Ebédfizetés
06. 10. szerda 8. évfolyam bankett
06. 11. csütörtök Bolondballagás (8. o)
Foci maraton
06. 12. péntek SZIGNUM nap
06. 13. szombat 8. a és b osztály ballagása
Te Deum
06. 14. vasárnap  
06. 16. kedd Utolsó ebédfizetési lehetőség
06. 18. csütörtök Tanévzáró ünnepség
06. 19-20. péntek-
szombat
Nyelvvizsga
06. 22-24. Beiratkozás középfokú iskolákba
Június 19.-
augusztus 20.
Nyári szünet